Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступив проти ідеї президента Володимира Зеленського скасувати військовий парад на День Незалежності і закликав українців все ж вийти на парад 24 серпня.

Під час засідання парламенту 10 липня, коментуючи рішення Зеленського, Парубій заявив:

«Чи буде парад, не їм вирішувати. Для патріотів України День незалежності головне свято. Адже за самостійність і державність віддавали своє життя багато поколінь українців… Закликаю всіх, хто боровся і воював за волю України — учасників Революції гідності, ветеранів російсько-української війни, волонтерів, військових — 24 серпня 2019 року вийти на Хрещатик і пройти парадом Незалежності головною вулицею держави», — додав він. 

Тим часом прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мінфіну знайти кошти на проведення військового параду на День незалежності.

9 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що кошти, передбачені на проведення військового параду 24 серпня перенаправляють на виплати премій військовим, а самого параду не буде.

«Але буде новий формат», — додав він.

Нагадаємо, у 2018-му на параді до 27-ї річниці Дня Незалежності України у Києві уперше за дев'ять років взяла участь військова авіація. Також уперше привітання «Слава Україні! — Героям Слава!» вперше пролунало як частина офіційної церемонії військового параду.

Поділитись: