На параді до 27-ї річниці Дня Незалежності України у Києві уперше за дев'ять років взяла участь військова авіація.

У параді до 27-ї річниці Дня Незалежності України у Києві вперше за дев'ять років взяла участь військова авіація.

Над Хрещатиком пролетіли понад 20 винищувачів, транспортних літаків і вертольотів. 

Зокрема, політ над центром столиці здійснили штурмовики Су-25, призначені для надання авіаційної підтримки підрозділам сухопутних військ у районі бойових дій, нанесення по об’єктах противника ударів у тактичну та оперативну глибину.

Також у небі над Києвом пролетіли бомбардувальники Су-24 — це літаки, які здатні долати відстані до 3 тисяч км на висоті до 12 тисяч м зі швидкістю до 2 тисяч км/год та бойовим навантаженням до 7 тон. Участь у параді також взяли винищувачі Су-27, призначені для ведення повітряного бою у всьому діапазоні висот.

Льотчик-випробувач ДП «Антонов», герой України Сергій Трошин здійсьнив проліт на магістральному транспортному турбореактивном літаку Ан-178. Це повітряне судно призначене для перевезення особового складу та вантажів на відстані до 5,5 тисяч км за будь-яких кліматичних умовах на короткомагістральних маршрутах.

Участь у параді взяли близько чотирьох з половиною тисяч людей та 250 одиниць військової техніки. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Військовий парад до Дня Незалежності України в Києві 

Раніше президент України анонсував, що на День Незалежності  привітання «Слава Україні! — Героям Слава!» вперше пролунає як частина офіційної церемонії військового параду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна відзначає День Незалежності 

В Україні 24 серпня відзначають 27-му річницю незалежності держави. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Я і незалежність: п’ять інших історій  

Як повідомлялося, в окупованому Донецьку розклеїли листівки з привітаннями до Дня Незалежності.

Королева Єлизавета II та президент Південної Кореї привітали Україну з Днем Незалежності. Також свої привітання висловив Папа Римський.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Британські дипломати зняли танцювальне привітаннядо Дня Незалежності України

У Києві через концерт «Океан Ельзи» в День Незалежності продовжать роботу метро.

У День державного прапора, 23 серпня в Авдіївці Донецької області в небо запустили найбільший у країні прапор площею в 120 квадратних метрів.

Також 23 серпня у Дніпрі підняли державний прапор на найвищий флагшток України. Він важив 23 кілограми.  Його підняли на висоту в 72 метри. Розміри прапора і висоту його підняття зафіксували представники Книги рекордів України.

У Києві вранці 23 серпня, у День державного прапора, встановили національний рекорд, розгорнувши на вулицях найдовший прапор України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile