У Парламентській асамблеї Ради Європи вважають нелегітимними так звані президентські вибори на окупованій грузинській території Абхазії під контролем Російської Федерації.

Про це заявили співдоповідачі ПАРЄ з моніторингу Грузії Тітус Корлецян із Румунії і Клод Керн із Франції, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Асамблеї.

«Ці так звані вибори перешкоджають мирному врегулюванню конфлікту, і замість того, щоб об'єднувати людей, вони лише ще більше віддаляють їх один від одного. Ми можемо тільки засудити це», — йдеться в повідомленні.

Крім того, співдоповідачі повинні 17 і 18 вересня 2019 року відвідати Грузію з місією щодо встановлення фактів в рамках діючої в країні процедури моніторингу.

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі засудила проведення так званих президентських «виборів» в Абхазії й назвала їх нелегітимними.

Нагадаємо, 25 серпня в окупованому Росією регіоні Абхазії відкрилися 115 виборчих дільниць для проведення так званих «президентських виборів». Також дільниці відкрилися дільниці в Москві та Черкеську. За лідерство у регіоні змагаються 9 кандидатів.

  • 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об'єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
  • 12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
  • 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
  • Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
  • Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії. 
  • Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Дивіться також спецпроєкт про Абхазію: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Поділитись: