ПЦУ зареєструвала Києво-Печерську лавру як монастир у своєму складі

Зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України
Зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви УкраїниПЦУ

Свято—Успенську Києво—Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.

Про це повідомляється на офіційному сайті ПЦУ.

Відомості про цей чоловічий монастир у складі ПЦУ внесли 2 грудня до Єдиного державного реєстру.

Ще 23 травня 2022 року синод ПЦУ ухвалив рішення про створення чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра».

Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один із храмів Лаври в її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення — для монахів.

Священноархімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Лаври ПЦУ, є митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Як пояснив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник синоду ПЦУ владика Євстратій (Зоря), тепер створена можливість вибору для ченців та вірних, до кого йти — до ПЦУ чи УПЦ МП.

«Це буде місце для давніх традицій. Все має бути спокійно, помірно, але з розумінням основної місії святині — служити спасінню людей, а не пропаганді русміра», — зазначив він у коментарях під своїм дописом.

Доповнено о 0:45 3 грудня. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час телемарафону зазначив, що Києво-Печерська Лавра є державною власністю. У верхній частині комплексу розташовуються музеї, а в нижній, яку передали в оренду за часів Януковича, — монастир УПЦ МП.

«На території верхньої лаври знаходиться ще один монастир, назва якого була змінена і сьогодні була зареєстрована. Нічого з точки зору пересування ченців не змінюється», — пояснив Ткаченко.

Санкції проти УПЦ МП

1 грудня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів має протягом двох місяців внести до Верховної Ради законопроєкт, яким унеможливлять діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії.

Крім того, уряд має упродовж двох місяців перевірити, чи дотримуються умови користування Києво-Печерською лаврою та її майном, а також чи взагалі є правові підстави для такого користування.

Також РНБО ввела персональні санкції проти десятьох діячів Української православної церкви московського патріархату. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь).