Влада столиці Китаю, Пекіна, наказала імпортерам заморожених продуктів уникати товарів із країн, де зафіксовано спалахи коронавірусного захворювання COVID-19. Таке рішення ухвалили після кількох випадків завезення продуктів із вірусом.

Про це пише CNN.

Місцева влада просить імпортерів уважно слідкувати за ситуацією з пандемією у всьому світу та уникати завезення заморожених продуктів із постраждалих від вірусу країн. Компанії також просять вдосконалити свої можливості для попередження та звітування органам влади про заражені продукти.

Чого так переживають?

Саме з Китаю почалася пандемія COVID-19. Загалом там зафіксували 90 483 випадків зараження, з них ㅡ 4 739 людей померли від ускладнень. Більшість заражень припала саме на початок епідемії.

Проте 27 вересня у Китаї не зафіксували жодного нового випадку інфікування чи смерті через COVID-19. Водночас у країні побоюються нового спалаху коронавірусу, зокрема і через завезені продукти.

Китай вже зупинив імпорт товарів десятків продовольчих компаній щонайменше у 19 країнах та регіонах, де COVID-19 зафіксували у співробітників.

Ще у червні країна призупинила імпорт птиці з заводу Tyson Foods у США через занепокоєння щодо спалаху коронавірусу на підприємстві. А минулого місяця у партії заморожених курячих крилець із Бразилії виявили коронавірус.

Що каже ВООЗ?

Там пояснюють, що підхопити коронавірус через продукти дуже малоймовірно. Наразі немає доказів, що людина може інфікуватися через їжу.

Для розмноження та виживання коронавірусу потрібна жива тварина чи людина, і вони не можуть розмножуватися, наприклад, на поверхні харчових пакетів. Упаковки не потрібно дезінфікувати, але руки потрібно ретельно помити після того, як потримали пакет.

Також немає доказів інфікування через овочі та фрукти. Їх лише рекомендують ретельно мити (як і до епідемії) та в жодному разі не виключати з раціону, бо вони є частиною здорового раціону.

Поділитись: