У листопаді у Нью-Йорку виставлять на аукціон сценарій 1956 року культового режисера Стенлі Кубрика, який вважався втраченим. Копію сценарію, написаного за мотивами повісті «Пекуча таємниця» австрійського письменника Стефана Цвейга, виявили влітку 2018 року.

«Пекуча таємниця» розповідає історію чоловіка, який намагається подружитися з 10-річним хлопчиком, щоб звабити його матір. Коли Кубрик написав цей сценарій, він зняв лише один фільм і був відносно невідомим режисером, а студія Metro-Goldwyn-Mayer відмовилася від ідеї фільму, який піднімав суперечливі питання сексуальності та відносин з дітьми.

За словами професора Нейтана Абрамса, який виявив сценарій у липні 2018 році, цей фільм мав стати «Лолітою» навпаки».

У «Лоліті», екранізацію якої Кубрик зняв у 1962 році, йдеться про чоловіка, який одружився, щоб відтак зблизитися з падчіркою (нерідною дочкою, ред.).

Сценарій виставлять на аукціон у Нью-Йорку 20 листопада. Його стартова ціна — 20 тисяч доларів. Наразі невідомо, чи отримає майбутній власник «Пекучої таємниці» право на її екранізацію через легальні труднощі зі студією Metro-Goldwyn-Mayer.

На вартість сценарію може негативно вплинути той факт, що цю ж повість в 1988 році уже екранізував помічник Кубрика Ендрю Біркін.

Раніше повідомлялось, що учені знайшли у водах Амазонки, що протікає в Південній Америці, два нових види жаб. Один з них назвали на честь американського режисера Стенлі Кубрика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  «Людина і мавпа»: як в Японії знайшли український науково-популярний фільм

/Лев Коротаєвський

Поділитись: