Пелосі підтримала Вірменію в новому загостренні конфлікту з Азербайджаном. У Баку назвали заяви неприйнятними
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі під час свого візиту до Єревану 18 вересня назвала нове загострення в Нагірному Карабаху «нападом на кордони Вірменії та її суверенітет». В Азербайджані назвали такі заяви неприйнятними.
Слова Пелосі цитує вірменська редакція «Радіо Свобода».
«Вірменія має для нас важливе значення, і від імені Конгресу ми рішуче засуджуємо смертоносні напади Азербайджану на Вірменію, напади на територію Вірменії», — сказала політик після зустрічі з головою Національних зборів Вірменії Алленом Симоняном.
Пелосі наголосила, що конфлікт не може мати військового розв’язання. За її словами, Палата представників США висунула резолюцію, яка засуджує дії Азербайджану.
Реакція Азербайджану
У МЗС Азербайджану розчаровані заявою Ненсі Пелосі, цитує «Інтерфакс-Україна». Звинувачення вони назвали «безпідставними та несправедливими», а також такими, що «спотворюють ситуацію в регіоні».
«Збройні сили Азербайджану запобігли провокації та забезпечили захист суверенітету й територіальної цілісності нашої країни. Наразі режим припинення вогню дотримується, загострення ситуації вдалося не допустити. Вся відповідальність за загострення ситуації в регіоні та масштабну провокацію лежить на військово-політичному керівництві Вірменії», — наголошують у МЗС Азербайджану.
Нове загострення
Візит Пелосі відбувається на тлі чергового загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, яке почалося в ніч проти 13 вересня. Обидві країни претендують на територію Нагірного Карабаху, що на Південному Кавказі.
2020 року конфлікт за цей регіон загострився до бойових дій, що тривали 44 дні. Зрештою влада Вірменії змушена була погодитися на невигідну угоду. Вона, з-поміж іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки навколо Нагірного Карабаху.
У серпні влада невизнаної «Нагірно-Карабаської республіки» оголосила про початок часткової військової мобілізації. В ОБСЄ висловили «надзвичайну стурбованість» повідомленнями про загострення, закликали Вірменію та Азербайджан вжити всіх необхідних заходів для деескалації та відновлення діалогу.
- Поділитися: