ENRU

Пенсії депутатів переведуть під загальну основу — заступниця глави Пенсійного фонду

Частину законодавчих актів, якими призначалися спецпенсії, будуть переведені під загальну основу згідно з ухваленою пенсійною реформою.

Про це в ефірі програми Громадського Реформа повідомила заступниця голови правління Пенсійного Фонду України Ірина Ковпашко.

«Закон, ухвалений минулого тижня(про пенсійну реформу – ред.), зменшує кількість законів, які будуть визначати інші правила, ніж загальновстановлені», — відзначила Ковпашко.

Наприклад, народні депутати, прокурори, посадові особи органів місцевого самоврядування — їм буде призначатися пенсія по загальному закону.

«При досягненні віку який визначений 26-ю статтею. І розмір буде визначатися з урахуванням стажу і зарплати», — сказала вона.

3 жовтня Рада ухвалила пенсійну реформу. Реформа передбачає перерахунок виплат з 1 жовтня 2017 року.  Проект закону передбачає, що прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз. Для 5,6 млн пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 грн.

8 жовтня президент Порошенко підписав закон про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не віком, а стажем: що треба знати про пенсійну реформу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram