Пенсійний фонд поповниться через детінізацію економіки — віце-прем'єр Розенко
Інструментом наповнення Пенсійного фонду поряд з економічним зростанням і легалізацією ринку праці має бути саме детінізація економіки, а не підвищення пенсійного віку.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє «Урядовий портал»,
«Ще коли у 2011 році підвищували пенсійний вік, я говорив про те, що наслідком цього кроку не стане збалансування бюджету ПФ і підвищення пенсій. Такі моделі пенсійної реформи не є каталізатором зменшення дефіциту бюджету пенсійного фонду», — сказав він.
«Наші проблеми суттєво відрізняються від проблем пенсійної системи інших країн. Тому для нас стандартні рекомендації МВФ, за рахунок яких в усіх країнах підвищують пенсійний вік, не зовсім актуальні», — переконаний віце-прем'єр.
За його словами, проблема Пенсійного фонду полягає у тому, що сьогодні із близько 18 млн громадян, які працюють, сплачують пенсійні внески лише 11 млн.
«Значна частина тих, хто платить ці внески, роблять це із мінімального розміру заробітної плати, отримуючи решту «у конверті». Тому ось це і є додатковий ресурс ПФ — детінізація економіки, економічний розвиток та легалізація ринку праці. Це головний інструмент наповнення бюджету ПФ, а не підвищення пенсійного віку», — наголосив віце-прем’єр.
Як повідомляє «Урядовий портал», Розенко також зазначив, що проблема пенсійної системи України також полягає в її невовноцінному функціонуванні.
«Ідеальна модель пенсійної системи виписана в нашому законодавстві на досить серйозному європейському рівні. Вона передбачає трирівневу пенсійну систему. Тобто передбачено, що українці повинні отримувати пенсію із трьох джерел, а не із одного, як сьогодні. Я вважаю таку систему доволі перспективною. Але ми розуміємо, що сьогодні вона не функціонує, працює тільки солідарний рівень», — сказав Розенко.
За його словами, причина затягування із проведенням пенсійної реформи полягає «у нерішучості, відсутності політичної волі і постійних спекуляціях політиканів стосовно накопичувальної системи».
«Я сподіваюся, що чинний Уряд і Верховна Рада подолають комплекси стосовно накопичувальної системи і приймуть нарешті цю важливу реформу. Законопроект №4608, внесений Урядом, вже знаходиться на розгляді депутатів», — додав Розенко
Нагадаємо, 5 жовтня міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що в ході майбутньої пенсійної реформи в Україні можуть поступово підвищити пенсійний вік.
12 жовтня віце-прем’єр-міністр Петро Розенко заявив, що в Україні питання підвищення пенсійного віку зняте з порядку денного.
- Поділитися: