З 14 квітня втратила чинність постанова головного державного санітарного лікаря, яка дозволяла працювати продуктовим ринкам за умови дотримання прописаних карантинних обмежень. Тепер торгівля на ринках знову під забороною до кінця карантину.

Про це ввечері 13 квітня повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі програми «Свобода слова».

Він пояснив таке рішення численними порушеннями.

«Ми розуміли, чому ми дозволяємо відкривати ринки, оскільки це впливало на ціни, які були в супермаркетах, і це збільшувало доступність до більш дешевих харчових продуктів. Але факти, які були виявленні впродовж дії цієї постанови, і зловживання органів місцевого самоврядування, коли вони повідкривали ринки в антисанітарних умовах, хоча там чітко було прописано, коли ми можемо відкривати, як керівництво ринку повинно забезпечити засобами індивідуального захисту як відвідувачів, так і працівників. Ми маємо шалені порушення», — розповів Ляшко.

«З завтрашнього дня (14 квітня — ред.) моя постанова, яка прописувала умови, як відкриватися ринкам, буде визнана, як така, що втратила чинність», — додав він.

.Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо,31 березня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що не заборонятиме роботу продуктових ринків в Україні, якщо вони виконають певні умови. 

Поділитись: