Перенесення Адміністрації президента з вулиці Банкової у Києві, про що раніше говорив новообраний президент Володимир Зеленський, коштуватиме десятки мільйонів доларів. Про це в інтерв’ю «Українській правді» повідомив колишній заступник глави АП Дмитро Шимків.

«Це десятки мільйонів доларів. Треба ж побудувати нову інфраструктуру. Хтось каже, що от є коворкінг-спейси. Але треба розуміти, що ви приїжджаєте і платите оренду, користуєтесь їхньою інфраструктурою, і звичайно не 427 людей», — пояснив він.

За його словами, теоретично можливо перевезти все з Адміністрації, але на це необхідно витратити час та ресурси.

«Ви маєте порахувати, скільки буде коштувати оренда, скільки буде коштувати «фітаут», перевезення, і вам же треба буде десь жити, поки новий офіс будується чи організовується», — зауважує екс- заступник глави АП.

Він висловив припущення, що переїзд можна організувати за рік. Однак залишається питання грошей і бюджету.

«Це можна зробити або за чиїсь гроші, або за гроші бюджету. Цього року, наскільки я знаю, таких витрат у держбюджеті не передбачено. А плюс все має робитись на конкурсних засадах, через тендери на ProZorro. Багато хто із власників елітної нерухомості захоче здати своє приміщення президенту. Хоча інші люди з цих бізнес-центрів будуть «у захваті», бо з’являться рамки, контроль, допуск, обмеження», — зауважив Шимків.

Також він наголосив на інших аспектах, які ускладнюють переїзд. Серед них — пошук будівлі з великими залами для проведення зустрічей та прийняття делегацій та іноземних колег, пошук місця для архіву з документами, бібліотеки, кабінетів для 400 співробітників, встановлення спеціально облаштованих кімнат з додатковим обладнанням.

Шимків додав, що коли президент Петро Порошенко став президентом, його команда теж розглядала варіант переміщення. Однак вирішили не переїжджати, бо це виявилося занадто дорого. «Повірте, всі хотіли переїхати. Всіх тисне ця будівля», — сказав Шимків.

Зазначимо, після оприлюднення результатів екзит-полів, згідно з якими Зеленський отримав перемогу на виборах, він заявив про пропозицію перенести Адміністрацію президента «де немає пробок», зокрема за межі столиці, припустив шоумен.

Петро Порошенко програв вибори шоумену Володимиру Зеленському. Різниця між Зеленським і Порошенком понад 48% голосів. На виборах президента у другому турі явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.

Поділитись: