Переобрання президентом Чехії Мілоша Земана нічого не змінює у відносинах між Прагою та Києвом.

Переобрання президентом Чехії Мілоша Земана нічого не змінює у відносинах між Прагою та Києвом.

Про це в коментарі «Укрінформу» сказав посол України в Чехії Євген Перебийніс.

«У разі такого результату виборів, не думаю, що слід розраховувати на якісь зміни у відносинах між Україною і Чеською Республікою, зміни позиції Чехії щодо України», — сказав він, нагадавши, що Земан уже був президентом останні 5 років.

За його словами, зовнішню політику у країні визначає уряд, і саме від того, яким буде уряд і які будуть його пріоритети, залежатиме розвиток двосторонніх відносин між Чехією та Україною.

Водночас Перебийніс зазначив, що ситуація з урядом наразі ще невизначена.

Очікується, що президент Земан знову уповноважить формувати новий уряд Андрея Бабіша, лідера партії ANO.Коли це станеться, наразі невідомо.

«Заяви Андрея Бабіша і програма нового уряду свідчать про те, що Україні  й надалі приділятиметься з боку Чехії досить серйозна увага. Тому ми розраховуємо на те, що відносини розвиватимуться позитивно», —  сказав український дипломат.

Нагадаємо, чинний лідер Чехії Мілош Земан переміг у другому турі президентських виборів. Таким чином, проросійський політик очолюватиме країну ще 5 років.

Мілош Земан — політик-популіст, скептично налаштований щодо Євросоюзу та лояльний до Росії.  

Він налаштований проти мігрантів з мусульманських країн та обстоює традиційні цінності.

Крім цього, Земан виступає за скасування санкцій проти Росії та визнання Криму російським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земан заявою про Крим легітимізував агресію РФ — Сенат Чехії.

Президент у Чехії виконує радше представницьку функцію. Основна влада сконцентрована у руках прем’єр-міністра. Зараз це — олігарх та лідер найпопулярнішої чеської партії ANO Андрей Бабіш.

Поділитись: