Політика

Переобраний парламент Каталонії провів перше засідання

18 січня, 2018 18:16
Політика/Переобраний парламент Каталонії провів перше засідання
Зберегти
Вигляд
lead
Переобраний парламент Каталонії розпочав першу сесію за майже три місяці після того, як офіційний Мадрид розпустив попереднє скликання та оголосив про проведення дострокових виборів.

Переобраний парламент Каталонії розпочав першу сесію за майже три місяці після того, як офіційний Мадрид розпустив попереднє скликання та оголосив про проведення дострокових виборів.

Перемогла ліберальна партія «Громадяни», що виступає за єдність з Іспанією. Однак сумарна кількість місць у сепаратистських партій складає більше ніж половину — 72 з 135 сидінь у парламенті.

На засіданні обрали спікера парламенту. Ним став Роже Торен, представник лівих республіканців і прихильник каталонської незалежності.

Це відбулося за попередньою домовленістю між партіями, розповіла у коментарі Громадському журналістка-фрілансерка Оксана Андрієвська.

На засіданні на місцях відсутніх членів парламенту повісили жовті стрічки, повідомляє Deutsche Welle.

Крім того, республіканці та демократи вирішили, що президентом Каталонії буде Карлес Пучдемон, який нині перебуває у Брюсселі. Попри те, що проіспанські партії заявляють про неможливість управління женералітетом дистанційно, журналістка каже, що такий варіант вірогідний.

«Такі прецеденти уже були в історії. У 1954 обрали Жузепе Тараделяса. Він правив женералітетом із Франції, — каже Андрієвська. Якщо Пучдемон залишиться у Брюсселі, потрібно буде обрати кандидатуру, яка представлятиме його інтереси у Каталонії».

Іспанія, натомість, заперечує можливість управління з-за кордону.

Карлес Пучдемон, якого Іспанія відсторонила від посади голови регіонального уряду, і чия партія «Разом за Каталонію» прийшла другою на виборах, на засіданні парламенту не був присутній. У жовтні, після того, як Мадрид призупинив автономію Каталонії, він разом із кількома соратниками втік до Бельгії.

Після розпуску регіонального уряду, Верховний Суд Іспанії висунув обвинувачення кільком каталонським чиновникам. Їх звинувачують у заколоті, непокорі уряду та розкраданні державних коштів. Досі під вартою суд залишив екс-віце-президента уряду Каталонії Уріола Жункераса, який очолює виборчий список партії ERC, екс-главу МВС Хоакіма Форна та двох громадських діячів. 

Відсторонений лідер Каталонії Пучдемон у кінці жовтня поїхав до Бельгії.

Згодом стало відомо, що суд Іспанії видав європейський ордер на арешт усунутого глави Каталонії.

Потім Верховний Суд Іспанії скасував європейський ордер на арешт Пучдемона.

5 листопада Карлес Пучдемон, який перебував у Брюсселі, здався поліції Бельгії. Потім його звільнили на поруки.

Нагадаємо, 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини