Труднощі доступу до медичної допомоги – одна із найбільших проблем внутрішньо переміщених осіб.

Труднощі доступу до медичної допомоги – одна із найбільших проблем внутрішньо переміщених осіб.

Про це йдеться у звіті «Доступ до медицини для внутрішньо переміщених осіб», який презентували 30 травня в Українському кризовому медіацентрі. 

Дослідження проводила ГО «КримSOS» за підтримки міжнародної організації «Інтерньюc».

Зазначається, що було опитано 27 випадково обраних внутрішньо переміщених осіб та проаналізовано 393 звернення за останній рік.

«Із 27 людей, яких ми опитали, більша частина сказала, що їхні права були порушені», — розповів Юрій Даценко, аналітик ГО «КримСОС».

Серед основних проблем називають неможливість потрапити на прийом у державну поліклініку та отримати належні соціальні виплати, скористатися місцевими програмами, та отримати безкоштовні ліки.

Більшість опитаних наголошують, що після переїзду їхній стан здоров’я погіршився через постійні труднощі і стрес, а також кажуть про дискримінацію з боку медустанов.

Зокрема переселенці не мають можливості лікуватися безкоштовно, через відсутність ресурсів у місцевих бюджетах. 

Автори дослідження кажуть, що необхідно припинити примусові «добровільні пожертвування» у державних медустановах, розширити інформування переселенців про пільги і програми, а також створити резервні фонди ліків для соціально незахищених категорій і програму адресної допомоги медпрепаратами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми чужі і тут, і там» – художник з Луганська

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile