Лоукостери WizzAir та RyanAir з 1 листопада змінюють правила перевезення ручної поклажі та багажу — ручна поклажа значно зменшиться (на фото — пасажири із багажем в аеропорту Мадрида, Іспанія, 26 липня 2018 року)
Фото: EPA-EFE/FERNANDO VILLAR
Лоукостери зменшили розмір багажу, який можна провозити із собою у базовій вартості квитка. Громадське розібралося, які сумки залишаться у вартості квитка, а за які доведеться викласти додаткові кошти.

З 1 листопада два провідні європейські лоукостери WizzAir та RyanAir змінюють правила перевезення ручної поклажі та багажу. Тепер жоден з перевізників не забиратиме більші сумки з ручної поклажі безкоштовно до багажу.

WizzAir з 1 листопада дозволяє всім пасажирам безкоштовно взяти до салону одну ручну сумку розміром не більше 40х30x20 см вагою до 10 кг — ця сумка має поміститися під сидінням попереду пасажира.

З пріоритетною посадкою WIZZ Priority за 235 гривень пасажирам можна додатково взяти до салону валізу на колесах (55x40х23 см). З цією ж послугою пасажир може першим зайти до літака.

Також WizzAir запроваджує новий тип зареєстрованого багажу – вагою 10 кг за 235 гривень. За багаж 20 кг доведеться заплатити 635 гривень, а за 32 кг — 1000 гривень.

Також компанія дозволяє на кожну маленьку дитину безкоштовно зареєструвати один складний дитячий візок або дитяче автокрісло.

Ryanair з 1 листопада дозволяє всім пасажирам взяти до салону трохи меншу ручну сумку (40x25х20 см) вагою до 10 кг. Це, наприклад, як пояснює сам перевізник, може бути ручна сумка, невеликий рюкзак, кейс для ноутбука.

Пріоритетна посадка, яка коштує 6 євро, означає, що пасажир може взяти додатково з собою в салон ще й валізку розміром 55х40х20 см.

Щодо багажу, то Ryanair зазначає, що сумка до 10 кг коштує 8 євро/фунтів залежно від країни, якщо додаєш сумку під час реєстрації, та 10 євро/фунтів, якщо редагуєш своє бронювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тиждень із Ryanair: як ірландський лоукостер змінить український повітряний простір

Варто пам'ятати, що в обох авіакомпаній потрібно помістити свої покупки в duty free до єдиної включеної до квитка поклажі.

Таким чином обидва перевізника фактично повернулися до умов перельотів 2015 року. Хоча вони промотують це як «спрощення умов польотів».

Незмінною лишаються умови провезення рідин. Їх можна брати до салону лише в ємностях, об’єм яких не перевищує 100 мл, що складені в один прозорий пластиковий пакет із застібкою розміром. Загальний об’єм всіх засобів не повинен перевищувати 1 літр.

Це уже третя зміна умов провезення багажу та ручної поклажі в обох лоукостерів протягом року. Та не лише вони обмежили своїх пасажирів маленькими сумками в базовій ціні квитка. Наприклад, польський Lot та німецька Lufthansa також зробили маленьку ручну поклажу єдиною сумкою у базовій ціні квитка.

А українська МАУ змінює свої умови з 15 січня для квитків, які пасажири придбали від 1го листопада. Їхня безкоштовна ручна поклажа включатиме сумку 55х40х20 см, верхній одяг та парасольку.

Поділитись: