Перевірка регіональними прокурорами установ Державної кримінально-виконавчої служби виявила збитки державі у приблизно 170 мільйонів гривень — розпочали понад 60 кримінальних проваджень.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Там уточнили, що виявили системні порушення порядку державної реєстрації речових прав на майно та його використання, розтрату та викрадення державної власності, а також нераціональне використання державних коштів.

У відомстві наголосили, що ця проблема стосується всіх установ Державної кримінально-виконавчої служби України.

Наймасштабніші маніпуляції з об’єктами нерухомості виявили у Дніпровській установі виконання покарань № 4 та Криворізькій УВП № 3.

«Тут не проведено державну реєстрацію 47 об’єктів загальною площею 40,5 тис. кв м та вартістю понад 20 млн грн», — наголосили у відомстві.

Загалом порушення законодавства виявили на 850 об’єктах нерухомості та кожної шостої земельної ділянки, що використовується установами ДКВС, а це, як повідомляють, майже 8 тис. га із загальних підпорядкованих службі 44 тис. га.

За результатами перевірок прокурори розпочали понад 60 кримінальних проваджень, з яких 11 стосуються вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів. Більшість правопорушень пов’язані із розкраданням, знищенням майна, чим нанесли шкоду державі на загальну суму понад 70 млн грн.

Крім того, прокурори подали 14 судових позовів та внесли понад 120 документів реагування керівництву установ ДКВС у регіонах, де побачили порушення закону відносно держмайна на суму понад 100 млн грн.

Нагадаємо, 23 лютого 2020-го міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що без попередження відвідав місцевий слідчий ізолятор та колонії №86 та №1 у Вінниці. Умови утримання там людей він назвав «цілком задовільними», але з винятками.

Поділитись: