Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що без попередження відвідав місцевий слідчий ізолятор та колонії №86 та №1 у Вінниці. Умови утримання там людей він назвав «цілком задовільними», але є винятки.

Він розповів, що разом у цих місцях утримання до 1,5 тисячі ув'язнених та засуджених, з яких понад 300 — «довічники».

«Умови утримання — цілком задовільні (за винятком окремих камер СІЗО у зв'язку з переповненням)… Фото з гарним оздобленням — це кімнати для тривалих побачень, користування платне — близько 350 грн на добу з людини», — уточнив він.

Міністр звернув увагу на проблему зі строками перебування у СІЗО: «Один з ув'язнених, з яким розмовляв, понад чотири роки перебуває під слідством за крадіжку».

Також Малюська розповів, що у місцях утримання багато «довічників», яким «немає куди себе діти, роботи на усіх не вистачає». Деякі з них отримували смертну кару ще у дев'яностих, але їх врятувало визнання такої кари неконституційною.

«Нещодавні накази Мін'юсту, які лібералізували користування інтернетом у в'язницях, залишаються не імплементованими — доведеться трохи розворушити підлеглих з понеділка», — додав він.

Нагадаємо, 19 січня Малюська зі своїм заступником Віталієм Василиком без попередження побували у Лук’янівському слідчому ізоляторі тимчасового тримання. Їх вразила, передусім, велика концентрація людей, які утримуються у СІЗО тривалий час.

2 лютого також без попередження відвідав у Бердичеві на Житомирщині колонію №70 та виправний центр №108. Він назвав якість харчування ув’язнених головною проблемою цих закладів.

Відтак 9 лютого він відвідав Івано-Франківську установу виконання покарань №12 і виявив низку порушень. Водночас вказав, що в’язниця на «пристойному рівні».

Поділитись: