У Нафтогазі повідомили, що очікують винесення першого рішення Гаазького трибуналу у спорі компанії проти Росії за відшкодування 5 мільярдів доларів через втрачене внаслідок анексії Криму майно, у січні-березні 2019 року.

Зазначається, що у травні 2018 року Гаазький трибунал провів усні слухання з питань юрисдикції даного питання.

«Питання збитків буде розглянуто та вирішено Трибуналом на другій стадії розгляду справи, після винесення рішення щодо юрисдикції та відповідальності», — повідомили у прес-службі Нафтогазу.

Там додали, що у 2019 році заплатять 5,9 мільйона доларів за послуги юридичної компанії Covington&Burling LLP, яка представляє інтереси Нафтогазу у Гаазькому трибуналі проти Росії.

Зазначимо, що Нафтогаз розпочав арбітражне провадження проти Росії ще у 2016 році, подавши позов проти Російської Федерації за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Загальну суму збитків українська компанія оцінила у 5 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що Гаазький трибунал вже розглянув одну справу проти Росії щодо відшкодування збитків українським компаніям, завданих анексією Криму.

Раніше Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: