Перші 30 локомотивів, які надійдуть Укрзалізниці в рамках контракту з американською компанією General Electric, будуть вироблені за участю «Крюківського вагонобудівного заводу».

Перші 30 локомотивів, які надійдуть Укрзалізниці в рамках контракту з американською компанією General Electric, будуть вироблені за участю «Крюківського вагонобудівного заводу».

Про це повідомив виконуючий обов’язки очільника Укрзалізниці Євген Кравцов у своєму Facebook.

За його словами, це унікальний випадок, коли локалізація локомотивів General Electric відбувається з першої ж партії.

«За українським контрактом, для перших тепловозів локалізація буде 10%, згодом локомотиви збиратимуться не менш ніж на 40 % з українських комплектуючих», — повідомив Кравцов.

Крім цього, очільник Укрзалізниці заявив, що партія локомотивів, яку поставить General Electric буде найбільшою за всю історію незалежності України. Перші локомотиви мають надійти вже наприкінці 2018 року.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Також в ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько $400 млн прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Поділитись: