Економіка / Бізнес

Перший аукціон з оренди вантажних вагонів через систему Prozorro оголосять до кінця листопада — Укрзалізниця

Укрзалізниця
Економіка/Бізнес/Перший аукціон з оренди вантажних вагонів через систему Prozorro оголосять до кінця листопада — Укрзалізниця
Зберегти
Вигляд
Укрзалізниця оголосила ключові вимоги до учасників майбутніх аукціонів з продажу прав оренди на вантажні вагони, які будуть відбуватися через систему «Prozorro.Продажі». Перший такий аукціон має відбутися до кінця листопада.

Зокрема, учасники торгів мають укласти відповідний договір про оренду вантажних вагонів з Укрзалізницею, обрати торговельний майданчик, що підключений до системи «Prozorro.Продажі» та направити звернення для отримання тексту додаткової угоди на електронну скриньку Укрзалізниці.

Раніше повідомлялося, що завдяки реалізації проекту спільно з ДП «ProZorro.Продажі» Укрзалізниця прагне забезпечити реально діючий механізм отримання компанією ринкової вартості за використання вагонів клієнтами товариства. Встановлення ринкової ціни на електронних аукціонах унеможливить будь-які корупційні маніпуляції в цьому сегменті.

12 листопада Укрзалізниця створила дочірню компанію, через яку планує здавати в оренду вантажні вагони.

Зазначимо, що у Міністерстві інфраструктури повідомляли про початок оренди вантажних вагонів через систему «Prozorro.Продажі» з листопада 2018 року.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Також Укрзалізниця просила у держави компенсацію за обслуговування збиткових залізничних станцій.

Пов`язані новини