У середу, 5 грудня, після запуску ракети Falcon 9 перший ступінь не вдалося повернути на майданчик на космодромі: інженерам SpaceX довелося посадити його в Атлантичному океані неподалік берегу. Про це повідомив глава SpaceX Ілон Маск.

Як стверджує Ілон Маск, ступінь не потонув і не отримав серйозних ушкоджень.

За словами Маска, причиною невдалого приземлення стало те, що зупинився гідравлічний насос, який розкриває одну з гальмівних решіток ступеню в потрібне положення.

Тим часом космічний корабель Dragon успішно вийшов на орбіту і прямує до МКС, додав Маск.

Раніше повідомлялось, що SpaceX встановила власний рекорд за кількістю запусків ракет за один календарний рік. Компанія доставила на орбіту 64 супутники і так здійснила свою 19 успішну місію в 2018 році.

Нагадаємо, у жовтні, коликомпанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9 з космодрому в Каліфорнії, перший ступінь ракети вперше успішно повернувся на місце запуску на цьому космодромі.

Раніше компанія вже запускала ракету-носій, а її перший ступінь успішно повертався на плавучу платформу в Тихому океані та на мис Канаверал.

Передбачається, що перший ступінь ракети можна буде використовувати кількадесят разів, а ремонтувати її буде необхідно не частіше, ніж кожен десятий раз після запуску. Ідея полягає в тому, аби значно зменшити вартість запусків ракет.

У червні 2017 року SpaceX вперше здійснила повторний запуск космічного вантажного корабля.

Ілон Маск показав невдалі приземлення ракети Falcon 9.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск: мрійник, який змінює світ

Поділитись: