Перший етап верифікації утримуваних осіб завершився, представники офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини відвідали всі, передбачені процедурою, установи тримання людей під вартою.

Перший етап верифікації утримуваних осіб завершився, представники офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини відвідали всі, передбачені процедурою, установи тримання людей під вартою.

Про це в коментарі Громадському розповіла Уповноважена з прав людини ВР Валерія Лутковська.

Робочі групи, які складалися з представників офісу Уповновоженого, наглядачів ОБСЄ та співробітників СБУ проводили опитування тих, хто є в списках на обмін утримуваних, та фіксували, чи хочуть вони повертатися на непідконтрольну територію.

За інформацією представника робочої групи, 5% опитаних погодилися на передачу в рамках обміну на непідконтрольну територію.

До складу робочих груп входили також представниці самоназваних «ДНР» та «ЛНР» – це були матері та дружини тих, хто утримується у місцях позбавлення волі на підконтрольній Україні території.

Опитування утримуваних фіксували на відео, в якості доказів прозорої та непримусової відповіді.

«Наразі залишається питання щодо 159 прізвищ тих осіб, які є в списках, але вже перебувають на волі – як верифікувати їх — поки що незрозуміло. Якщо люди на волі і не хочуть їхати на окуповану територію, то результат очевидний», — каже Лутковська.

З цим питанням вона поїде на наступні переговори у Мінську, щоб запропонувати формат для верифікаціі телефоном, або за допомогою скайп-зв'язку. Наступні переговори у Мінську мають відбутися 15 травня.

Нагадаємо, 26 квітня Тристороння група в Мінську домовилась про роботу підгрупи з безпеки та верифікацію списків полонених.

28 квітня, почалась верифікація заяв злочинців, яких можна помилувати в обмін на утримуваних у полоні на окупованих Луганщині й Донеччині людей.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла, що кількість заручників на Донбасі зросла до 126 за рахунок цивільних осіб.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: