Пестициди у їжі зменшують кількість сперматозоїдів у чоловіків — дослідження
Звичайні пестициди, які ми використовуємо у своїх домівках, садах і на газонах, а також під час обприскування агропродукції, сприяють різкому зниженню кількості сперматозоїдів у спермі чоловіків по всьому світу.
Це показує новий аналіз досліджень, проведених за останні 50 років, пише CNN.
«Протягом 50 років концентрація сперми в усьому світі впала приблизно на 50%», — сказала старша авторка дослідження Мелісса Перрі. Вона є деканкою Коледжу громадської охорони здоров’я Університету Джорджа Мейсона, штат Вірджинія.
«Хоча причини, ймовірно, набагато ширші, але наше дослідження демонструє тісний зв’язок між органофосфатами та N-метилкарбаматами зі зниженням концентрації сперми», — додала Перрі.
Одні з найчастіше використовуваних сполук у світі, органофосфати, є основними компонентами нервово-паралітичних газів, гербіцидів, пестицидів та інсектицидів, а також використовуються для створення пластмас і розчинників.
N-метилкарбамати структурно та функціонально подібні до органофосфатів, вони вбивають комах, пошкоджуючи їхній мозок і нервову систему. Вони використовуються для виготовлення інсектицидів, що допомагають боротися зі шкідниками агропродукції.
Аналіз, який опублікували в журналі Environmental Health Perspectives, вивчив дослідження двох хімічних речовин, які проводили у різних точках світу. У них фахівці розглядали 42 різні рівні впливу серед 1774 чоловіків.
Дослідження показало, що чоловіки, які більше зазнавали впливу пестицидів, наприклад ті, хто працює у сільському господарстві, мали значно меншу концентрацію сперми, ніж чоловіки, які мали найменший вплив органофосфатів та N-метилкарбаматів.
Концентрація сперматозоїдів — це кількість сперматозоїдів на мілілітр сперми, що є одним із показників репродуктивної здатності.
Що робити?
Експерти рекомендують обирати органічні продукти, щоб зменшити вплив пестицидів. Але якщо органіка недоступна або занадто дорога, то краще звичайні продукти ретельно промивати водою — це знизить рівень пестицидів.
- Поділитися: