УКРАЇНА

Петиція про знесення каплиці Десятинного монастиря набрала 10 тисяч підписів

31 січня, 2018 16:32
УКРАЇНА/Петиція про знесення каплиці Десятинного монастиря набрала 10 тисяч підписів
Зберегти
Вигляд
Під петицією з вимогою знести будівлю УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви в центрі столиці підписалася необхідна для розгляду кількість громадян.

Під петицією з вимогою знести будівлю УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви в центрі столиці підписалася необхідна для розгляду кількість громадян. 

Про це повідомляє Київська міська рада. 

Тепер депутати ради мають розглянути звернення протягом 90 днів.

«Територія на якій незаконно побудована незаконна споруда -каплиця УПЦ МП належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурні шари Києва ,є пам'яткою історії національного та місцевого значень,належить громаді Києва і була передана у постійне користування НМІУ (Національний музей історії України — ред.) для висвітлення минувщини України та збереження цих пам'яток без зміни цільового призначення. Це питання зносу незаконної споруди належить до компетенції Київської міської ради», — ідеться у петиції. 

УПЦ МП називає цю споруду каплицею свого Десятинного чоловічого монастиря.

25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату, розташованої біля Десятинної церкви у центрі Києва. Тоді окрім «C14», участь в акції взяли організації «Традиції і порядок» та «Сокол», а також архітектори Олексій Шемотюк та Олександр Горбань.

28 січня підозрюваних у спробі підпалу Десятинного монастиря УПЦ МП взяли під варту на 2 місяці. У мережі закликали звільнити ув’язнених за спробу підпалу каплиці УПЦ МП.

Пов`язані новини