Для когось піаніст Фіма Чупахін — співзасновник і учасник джазового колективу Acoustic Quartet. Для когось — музикант, що співпрацював з Бабкіним, Джамалою та Pur:Pur. А для деяких маленьких нью-йоркерів — ще й учитель музики

Для когось піаніст Фіма Чупахін — співзасновник і учасник джазового колективу Acoustic Quartet. Для когось — музикант, що співпрацював з Сергієм Бабкіним, Джамалою та Pur:Pur. А для деяких маленьких нью-йоркерів — ще й учитель музики, що дає завдання придумати «silly tune». Про різні проекти музиканта і джазову сцену Нью-Йорка ми й поговорили з Фімою Чупахіним, коли нам випав шанс зустрітися в Києві. 

Про життя у Нью-Йорку:

Коли я вперше приїхав у Нью-Йорк, то не міг повірити, що там все так — як у кіно.

До нью-йоркського суперкласного,рівня я ще не дотягнув. Я дуже намагаюся, але треба розуміти, що ти туди приїжджаєш і ти оточений найталановитішими людьми планети. Це ти розумієш, коли граєш на джем-сейшені з Роєм Харгрувом (джазовий трубач), коли в клуб, куди ти ходиш, часом заходить Кевін Спейсі, коли ти граєш з Есперанцою Сполдінг (джазова співачка, лауреатка премії Grammy), її привозили на минулорічний Alfa Jazz Fest. Я навіть не впізнав її спершу, це так смішно було.

Про роботу над новим туром «Acoustic Quartet»:

«Acoustic Quartet» — джаз-бенд, що складається з піаніста Фіми Чупахіна, трубача Дмитра Бондарєва, контрабасиста, мультиінструменталіста Дениса Мороза і барабанщика Сергія Балалаєва. Попри те, що Фіма мешкає в Нью-Йорку, а Дмитро в Берліні, квартет пише нову музику і на початку березня дав тур містами України з новою програмою «Сторони світу».

До цього туру ми готувалися тим, що обмінялися нотами і я сказав, що у нас буде репетиційний період перед грою на публіці. Ми зробили шість репетицій і це прекрасно. Цього достатньо, щоб зрозуміти музику. Оскільки ми граємо разом дуже давно, тому коли я пишу щось, то розумію скільки часу ми витратимо на ту чи іншу композицію.

Про роботу композитора:

Я робив декілька стрічок, одна була презентована на кінофестивалі «Молодість» — документальний фільм про Мустафу Джемілєва «Мустафа».

Далі була прикольна робота з Сашком Даниленком, є такий український аніматор, який живе в Нью-Йорку. Ми робили разом 5-хвилинний метр для TED-Ed — анімацію «Чому відбулась французька революція». Це було кумедно, бо я всяко знущався над французьким гімном, «Марсельєзою», але в хорошому сенсі. Мені здається, вийшло круте поєднання музики та анімації.

Ще ми з Сашком Даниленком робили короткометражку «Bike portraits», де малювали музикою різні регіони — Харків, Лозова, Вірджинія, Берлін, Париж, Київ.

 

Поділитись: