УКРАЇНА

П’ять найбільших хабарників, яких викрило Антикорупційне бюро

УКРАЇНА/П’ять найбільших хабарників, яких викрило Антикорупційне бюро
Зберегти
Вигляд

Детективи Національного антикорупційного бюро України в ніч на 10 серпня викрили на хабарі суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, який відомий справами стосовно подій Євромайдану.

Громадське зібрало топ-5 хабарників, яких викрило НАБУ за час свого існування.

Перше місце – київська податкова. 27 липня детективи Бюро затримали кількох працівників податкової інспекції одного з районів Києва. Мова йде про слідчого та начальника слідчого управління фінансових розслідувань, а також адвоката, який виконував роль посередника. Їм інкримінують одержання хабарів на загальну суму близько 506, 5 тисяч доларів США. Однак, НАБУ наразі не повідомляє імена затриманих. Їм загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.

Другий у списку топ-хабарників – «дует» голови і депутата сільської ради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області. Їх звинувачують в отриманні 345,7 тисяч доларів США хабаря. Прізвищ підозрюваних також не вказують.

Третє місце: високопосадовець Державної служби експортного контролю України Сергій Головатий. Йому інкримінують хабар у розмірі 250 тисяч доларів США. «Високопосадовця було викрито та затримано безпосередньо під час передачі частини вказаної суми посередником – представником фірми, що попри проведення в Україні антитерористичної операції, хотіла експортувати товари подвійного призначення за кордон», — повідомляють в НАБУ.

На четвертій позиції опинився суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус. Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів США неправомірної вигоди.

П’яте місце — виконуюча обов’язки директора Департаменту з управління державною власністю Міністерства аграрної політики та продовольства України Олена Поліщук. Сума хабаря аналогічна Чаусу – 150 тисяч доларів США.

Національне антикорупційне бюро України було утворене президентом Петром Порошенком 16 квітня 2015 року. Завданням Бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Пов`язані новини