Будівельна техніка на Олексіївському люнеті у 2012 році
Фото:

Схеми

На ділянці Петра Порошенка у центрі Києва, навпроти Лаври, 7 років тому, у 2012, частково зруйнували пам’ятку національного значення — історичний земляний вал Олексіївський люнет. Про це йдеться у розслідуванні «Схем».

Журналісти стверджують, що вал Київської фортеці був частково зруйнований будівельною технікою, що мала звести маєток для Порошенка.

За даними розслідування, ще до президентства Порошенка тодішня міліція порушила кримінальне провадження щодо руйнації люнету на його землі. Однак незабаром після обрання Порошенка на пост президента справу закрили нібито «у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення». Хоча факт руйнування пам’ятки, який і є кримінальним злочином, раніше був встановлений слідством. 

Нещодавно, журналісти виявили, що управління держохорони на чолі з Валерієм Гелетеєм вилучило усі документи щодо цієї землі з різних державних установ, надавши їм статус державної таємниці.

Журналісти переконані, що це зробили, аби приховати докази руйнування пам’ятки — тобто докази кримінального правопорушення, за яке ніхто так і не поніс відповідальність.

Сам Порошенко ніколи публічно не визнавав, що під час будівництва на його ділянці зруйнували історичну пам’ятку. Але вже у 2016 році розпочався процес її відновлення.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» 25 лютого випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинитийого повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: