Фігурант розслідування про розкрадання в оборонці, перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, 1 березня 2018 року
Фото:

МАРКІВ МИХАЙЛО/POOL/УНІАН

Президент Петро Порошенко 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із сином фігурує в розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонній сфері.

Про це він сказав на Раді регіонального розвитку у Миколаєві.

Також Гладковського зняли з посади голови міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

«Моя заява не є вироком, але моє завдання — створити такі умови, щоб люди повірили в чесність і неупередженість об'єктивного розслідування», — сказав Порошенко.

Він також уперше публічно звернувся до Національного антикорупційного бюро із закликом «розслідувати резонансні публікації й розставити всі крапки над і» — «якщо хто винен до відповідальності».

Нагадаємо, нещодавно програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: