Президента США Дональда Трампа та його родину сховали у підземному бункері на час протестів біля Білого дому у п'ятницю, 29 травня, які сколихнули всю країну після загибелі темношкірого американця Джорджа Флойда від дій поліції.

Про це повідомляє The New York Times.

Зазначається, що сотні людей протестували біля Білого дому, кидали цеглу та пляшки. Натомість поліція намагалася розігнати їх перцевим аерозолем.

Як пише видання, незрозуміло, що спонукало Секретну службу вивезти президента в бункер, але у служби є протоколи для захисту президента, коли будівля перебуває під загрозою.

Представник Білого дому Джадд Дір заявив, що адміністрація не коментуватиме протоколи та рішення з безпеки.

Відомо, що в бункер вивозили віце-президента Діка Чейні 11 вересня 2011 року, коли існували побоювання, що один із викрадених Аль-Каїдою літаків направлявся до Білого дому. Президента Джорджа Буша, який у той день був за містом, також відправили до бункера.

«Бункер майже не використовувався, якщо взагалі використовувався з тих перших днів війни США з тероризмом, але він був укріплений, щоб протистояти падінню літака», — пише видання.

За словами радників, Трамп і його родина були вражені новим досвідом. Крім того, Меланія Трамп навіть вирішила не їхати до Флориди на запуск ракети Ілона Маска.

Мер Вашингтона також вирішив ввести комендантську годину з 23:00 31 травня до 6:00 1 червня (13:00 за Києвом), щоб стримати протести у місті.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією. Правоохоронець, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли той говорив, що не може дихати.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів у місті проти неправомірних дій поліції. Перед цим в інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить «я задихаюся», а поліцейський тримає коліно в нього на шиї.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: