Жінка впала перед білоруськими поліцейськими під час мітингу, Мінськ, 23 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/STR

Під час протестних акції у Білорусі, які почались через таємну інавгурацію Олександра Лукашенка, затримали щонайменше 270 людей.

Про це повідомляє правозахисний центр «Вясна».

Список затриманих оновлюють. Найбільше людей силовики забрали у Мінську. Також затримання відбувались у Могильові, Гомелі, Століні, Бресті та інших містах.

У столиці мітингарів розганяли, зокрема, на Пушкінській та Серебрянці. ОМОН використовував водомети та сльозогінний газ.

Як це було?

Якщо говорити про Мінськ, там люди почали збиратися на мітинги у кількох місцях. Водночас співробітники силових структур почали відтісняти протестувальників і затримувати їх. Для розгону людей застосовували водомети.

Від застосування силовиками водометів постраждали щонайменше дві людини, серед них — жінка похилого віку. Протестувальники віднесли її на узбіччя і викликали «швидку».

Учасники протестів проти інавгурації Лукашенка перекривали вулиці в центрі білоруської столиці. Вони виходили на проїжджу частину і зупиняли рух. Водії сигналять їм на підтримку й аплодують.

Що за інавгурація?

Напередодні, 23 вересня, у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Це сильно обурило білорусів, які уже понад місяць виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими. Переможницею виборів вони називають опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Вона під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.

Поділитись: