Активісти зафіксували понад 80 фактів підкупу виборців в усіх регіонах України під час святкування Дня захисту дітей.

Про це заявила громадська організація «Комітет виборців України».

Потенційні кандидати до Верховної Ради по мажоритарних округах влаштовували масову роздачу товарів і послуг і широко висвітлювали таку діяльність в ЗМІ.

«Найбільш поширені факти перевиборної благодійності — влаштування свят та екскурсій, надання комп’ютерної техніки та інших цінних подарунків для закладів освіти, роздача грошових коштів для учнів та вчителів. Найбільш дивний подарунок — шланг для поливу городу одній зі шкіл Слов’янська від імені депутата місцевої ради», — зазначили у КВУ.

Так, напередодні Дня захисту дітей народний депутат Костянтин Жеваго подарував кременчуцьким школярам 5 інноваційних дошок. 1 червня народний депутат Сергій Пашинський з міським головою Коростеня відкрили пляж. Благодійний фонд екс-депутата Сергія Лабазюка влаштував свято із морозивом, солодощами та аніматорами. Депутат Олесь Довгий організував дитячо-юнацький фестиваль «Барви рідної землі». Благодійний фонд депутата Станіслава Березкіна подарував учасникам дитячо-юнацького центру «Юність» на Кропивниччині нові костюми. Також було організовано виставу обласного театру ляльок для 300 дітей. Крім того, імені благодійного фонду Юрія Дерев’янка кращі учні та вчителі Рожнівської ОТГ отримали грошові нагороди (від 500 до 2000 гривень).

До роздачі товарів і послуг також були залучені місцеві організації партій.

«Політики переважно використали святкування Дня захисту дітей як виборчу технологію. У переважній більшості випадків мова йде не про благодійність, а про банальну купівлю голосів батьків цінними подарунками для дітей або маніпуляцією дитячими емоціями», — пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

В організації відзначили, що така технологія залишається досить дієвою і фактично безкарної, оскільки «благодійники» ще не встигли офіційно зареєструватися кандидатами в депутати.

« До часу офіційної реєстрації політичних партій як суб’єктів виборчого процесу та кандидатів у мажоритарних округах такі факти можна розглядати виключно у площині політичної етики та політичної відповідальності. Після реєстрації переважна більшість таких фактів «благодійності» матиме ознаки кримінальних злочинів щодо підкупу виборів», — пояснили у КВУ.

Нагадаємо, дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня.

Поділитись: