Під будівлею Кабінету міністрів відбулася акція «17 гривень — не ціна життю людини». Метою акції є висвітлення проблем осіб, які намагаються отримати притулок в Україні.

Під будівлею Кабінету міністрів відбулася акція «17 гривень — не ціна життю людини». Метою акції є висвітлення проблем осіб, які намагаються отримати притулок в Україні.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

У 2017 році 771 особа звернулася до України з проханням надати їм статус біженця.

Притулок отримала 21 людина. Організатори звинувачують Державну міграційну службу (ДМСУ) в «неефективності, бюрократичності та створенні несприятливих умов для іноземців». Учасники піднімають питання про цінність людського життя.

Вони закликають реформувати діяльність ДМСУ, затвердити чіткі та відкриті процедури надання статусу біженця згідно з міжнародним законодавством та рекомендаціями ООН.

Активісти розіграли перформанс, який відтворює особистий досвід людей, які мали справу з Міграційною службою, і показує ставлення співробітників ДМС до біженців.

До акції організатори провели флешмоб #біженецьchallenge.

Активісти розіграли перформанс, який відтворює особистий досвід людей, які мали справу з ДМС Фото: Марія Ульяновська/Громадське

«В Україні кожному, хто отримав статус біженця, надається одноразова грошова допомога у розмірі 17 гривень. Ми збирали гроші на забезпечення кожного з 771 людей, які шукали притулку в Україні і принесли їх під Кабмін, щоб дізнатися, чи в грошах проблема? Якщо не в грошах, то чому такий високий відсоток відмов з такою слабкою аргументацією цих відмов з боку ДМС», — розповів учасник акції.

Організаторам вдалося зібрати суму, якої вистачить на надання одноразової фінансової допомоги 374 людям. Представник Кабміну не взяв коштів і їх віддали у дитячий табір Джерела толерантності.

Акцію влаштувала ініціативна група «SoldadoStays». Вона утворилася в кінці 2017 року, коли шукачеві притулку з РФ в Україні, трансгендерному правозахисникові Сольдаду Ковалісіді ДМС відмовила в захисті.

У січні цього року Міграційна служба заявила, що почала перевірку усіх, хто отримав українське громадянство з 1991 року.

Поділитись: