ENRU

Під КМДА вимагають припинити договір про забудову Поштової площі та Андріївського узвозу

9b0bd2b5214ec2a36
Учасники акції протесту під КМДА 19 квітня 2018 Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Під Київською міською державною адміністрацією зібралися близько 50 активістів, які вкотре вимагають припинити договір про забудову історичної території Поштової площі та Андріївського узвозу.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Присутня на акції представниця комітету культури каже, що під час створення проекту не була врахована позиція музею історії Києва.

Автор проекту «Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХст.) на Поштовій площі в місті Києві» Сергій Гусовський наголошує, що йдеться саме про припинення договору, а не розірвання.

Заступник міського голови Олексій Рєзніков каже, що необхідно вжити протиаварійних заходів на території розкопок (укріпити конструкцію) та консервувати знахідки.

Рєзніков каже про можливість створення Київської лабораторії консервування. Виділення для цього коштів з бюджету та для навчання українських фахівців методу консервації закордоном.

«Усі знахідки — це не комунальна, а державна власність. Тому ми закликаємо до співпраці Міністерство культури», — каже він.

Директорка музею історії Києва Людмила Мороз зазначила:

«Ми усіляко за завершення розкопок, музеєфікації, консервації знахідок. Ми проти продовження будівництва ТРЦ. Пропонуємо створити музей з умовною назвою «Музей археології Подолу» і готові надавати свої консультації».

Нагадаємо, міський голова Віталій Кличко заявив, що музей на Поштовій буде, але розривати договір із забудовником Київрада не може.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей чи торговий центр що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?