Представники кількох добровольчих батальйонів заблокували виходи з будівлі Оболонського районного суду Києва, де 2 серпня мало відбутися чергове засідання у справі екс-співробітників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо».

Кілька десятків людей з символікою роти «Торнадо», батальйонів «Айдар» та «Донбас» заблокували з двох сторін входи і виходи з будівлі Оболонського райсуду, передає «Інтерфакс-Україна».

Вони вимагали, щоб справа «торнадівців» розглядалося швидше і щоб суд проходив не в закритому, а у відкритому режимі.

Повідомляється, що представники батальйонів принесли під будівлю суду шини, якими, зокрема, заблокували металеву хвіртку і огорожу навколо будівлі.

Згодом під судом виникла бійка, в ході якої люди в формі «Торнадо» намагалися закидати шинами, борошном і пляшками з водою правоохоронців, які охороняють будівлю суду, а також намагалися перелізти через паркан.

У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ. Повідомляється, що на даний момент ситуація біля будівлі суду відносно спокійна.

Нагадаємо, спецроту МВС «Торнадо» передислокували з Луганської області на базу МВС у Боярці на початку осені 2015 року, після того, як 17 червня 2015 року в Луганській області затримали кількох бійців «Торнадо», включаючи командира роти Руслана Онищенко.

18 червня 2015 року голова МВС Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти.

10 березня 2016 року було затримано замкомбата роти Миколу Цукура та бійця Іллю Холода. 7 жовтня 2015 року при спробі затримання був убитий боєць роти Віталій Дьякон з позивним «Товстий».

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, затримані бійці підозрюються у викраденні людей в зоні АТО і тортурах. У «Торнадо» звинувачення військового прокурора відкидають.

Поділитись: