Війна

Під Одесою відкриють пам’ятник захисникам Донецького аеропорту

20 серпня, 2018 17:23
Війна/Під Одесою відкриють пам’ятник захисникам Донецького аеропорту
Зберегти
Вигляд
lead
Під Одесою встановлюють пам’ятник у вигляді вежі Донецького аеропорту. Його планують відкрили 24 серпня — на День Незалежності України.

Під Одесою встановлюють пам’ятник у вигляді вежі Донецького аеропорту. Його планують відкрити 24 серпня — на День Незалежності України.

Про це повідомляє Оперативне командування «Північ».

Пам’ятник встановлюють у селищі Доброслав Лиманського району Одеської області.

«Пам’ятник, що представляє собою стилізовану диспетчерську вежу Донецького аеропорту, яка стала символом героїзму українських воїнів-кіборгів, буде стояти в доброславском парку Слави», — йдеться у повідомленні.

Його авторами є скульптор Віталій Квак та майстер художньої ковки Освальдо Іскерго Фрага.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк випустить пам'ятні монети з захисниками Донецького аеропорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після перших боїв зрозуміли, що ми просто м'ясо — кіборг про Донецький аеропорт

19-20 січня 2015 року бойовики підірвали термінал Донецького аеропорту протикорабельними бомбами. Частина українських військових, які тримали оборону 242 дні, загинула під завалами від потужного удару, когось застрелили в бою, когось — у полоні. Досі ніхто не береться назвати точну кількість загиблих. Всі, хто обороняв аеропорт, хто загинув і хто залишився живим, увійшли в історію, як «кіборги». Утім, питанням для багатьох як військових, так і для цивільних, досі залишається - чи варто було обороняти «коробку зі скла», якою на той момент уже був аеропорт. Питання також — чому не укріплювали об’єкт, доки позиції українських військових були сильними.

Пов`язані новини