ENRU

Під Радою тягнули зубами машину швидкої на підтримку медреформи

Під будівлею Верховної Ради відбулася акція «Невідкладна медична реформа» за участі близько 50 людей.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, організаторами виступили благодійний фонд «Пацієнти України», «Таблеточки», громадська організація «Батьки за вакцинацію», а також лікарі.  

Під час акції лікар-педіатр зі Львова Олег Скавиш, відомий як Олег Тягнизуб, 50 метрів протягнув зубами машину швидкої допомоги.

За словами організаторки акції Ольги Стефанишиної, цим перформансом вони хотіли показати депутатам, що лікарі вже готові зубами протягнути медичну реформу до фінішу.

«Законопроекти 6327 і 6604, які наразі знаходяться в парламенті, покликані зробити важливу річ — держава має платити за послуги, а не за ліжкомісця у лікарнях», — каже виконавча директорка благодійного фонду «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.

Олег Скавиш має близько 10 українських та світових рекордів по перетягуванню великих транспортних засобів зубами. Гроші від установлення рекордів направляє на лікування онкохворих дітей.

Мотивацію участі в акції пояснює тим, що не відчуває захисту пацієнтів та лікарів від держави: «Настільки тяжкий шлях цієї медичної реформи, що фактично доводиться її вигризати зубами».

«400 тисяч гривень кошутє вилікувати одну онкохвору дитину, 1,5 мільйони гривень на лікування раку потрібно дорослій людині. Десятки листів надходить до благодійних фондів від народних депутатів із проханням забезпечити лікування українцям. Ми свою функцію виконуємо. Тепер 450 депутатів мають натиснути на кнопку і дати зелене світло Медичній реформі», — зазначила представниця благодійного фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко.

ЧИТАЙТЕ: Персональний лікар, протокол лікування та e-health: що потрібно знати про реформу системи охорони здоров’я.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram