УКРАЇНА

Під стінами парламенту вимагають провести медичну реформу

6 червня, 2017 11:51
УКРАЇНА/Під стінами парламенту вимагають провести медичну реформу
Зберегти
Вигляд
lead
Понад 70 людей прийшли до Верховної Ради України, аби закликати депутатів підтримати медичну реформу в Україні.

Понад 70 людей прийшли до Верховної Ради України, аби закликати депутатів підтримати медичну реформу в Україні.

Як повідомляє кореспондент Громадського, на акцію також прийшла виконуюча обов’язки голови Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона висловила сподівання, що парламент підтримає медичні закони в четвер, 8 червня.

«Час перестати брехати. В нас не існує медичної системи. Нам потрібно не реформувати, а будувати заново. Я сподіваюся, що закони розглянуть на комітетах, а в четвер депутати будуть вже за них голосувати», — сказала вона.

Супрун додала, що імплементація цих законів займе до двох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Pефopма системи охорони здоров'я: оцінка лікаpів, МОЗ, експертів та профільного комітету.

Голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ / СНІД Дмитро Шерембей зазначив, що реформа схвалена міжнародними організаціями.

«Ми маємо унікальний шанс, коли вимирання людей можна зупинити натиском кнопки народного депутата. Вони можуть зменшити показники смертності людей. Вперше міжнародні організації та український уряд знайшли порозуміння, якою має бути реформа української медицини», — сказав він.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що цього тижня депутати Верховної Ради планують розглянути пакет законопроектів, які спрямовані на реформування системи охорони здоров'я.

«Ми тільки чекаємо повторного внесення Кабінетом міністрів тих законів (щодо медичної реформи). В той момент, коли вони будуть внесені, ми поставимо їх у порядок денний. Думаю, що цього тижня ми ще будемо мати змогу включити у порядок денний і, можливо, навіть розглянути у першому читанні. Медична реформа є надзвичайно важлива», — додав він.

Нагадаємо, 2 червня Кабмін представив Нацраді реформ пакет медичної реформи. Повідомлялося, що в Мінохорони здоров’я розраховують на ухвалення Радою медичної реформи до липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після реформи медицина буде більш безоплатною, ніж сьогодні — заступник міністра Павло Ковтонюк

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини