Команда норвезьких учених визначила, що під музику практично неможливо не рухатися, особливо під жанр EDM (електронна танцювальна музика). Зв'язкам між рухами й музикою команда присвятила цілу низку досліджень.

Про це повідомляє Medical Xpress.

Як уточнив професор музичних технологій Олександр Рефсума Йенсеніус, він та його колеги першими у світі вивчили мікрорухи, які мимоволі робить людина, слухаючи музику.

Свою головну тезу вчені підтвердили за допомогою даних, які їм вдалося зібрати незвичайним способом: протягом чотирьох років вони проводили конкурс на самого нерухомого норвежця — його учасники повинні були якомога довше простояти без рухів, прослуховуючи мелодії з різною швидкістю бітів.

Виявилося, що людям складніше втриматися від танців, коли звучить танцювальна музика. Водночас результати не залежали від параметрів на кшталт віку, статі або зросту.

Що вдалося дізнатися також?

Вчені також дізналися, що людина рухається частіше, якщо слухає музику в навушниках, а не через динаміки. Професор пояснює це тим, що у навушниках людина ніби «йде в себе» і забувається, а тому менше контролює рух.

Також науковці з'ясували, що в більшості випадків люди рухаються з закритими очима, а не з відкритими.

До слова, перед проведенням експериментів вчені просили учасників пройти особистісні тести. Виявилося, що люди, схильні до апатії, танцювали більше інших.

Поділитись: