Під Вищою кваліфікаційною комісією суддів України активісти продемонстрували мантії суддів, які попри заклики громадськості їх дискваліфікувати, мають шанс пройти до Верховного суду України.

Під Вищою кваліфікаційною комісією суддів України активісти продемонстрували мантії суддів, які попри заклики громадськості їх дискваліфікувати, мають шанс пройти до Верховного суду України.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, серед учасників акції представники руху «Чесно», «Реанімаційного пакету реформ», «Центру протидії корупції» та «Автомайдану».

За словами учасників акції, ВККС не врахувала негативних висновків Громадської ради доброчесності щодо понад сотні одіозних суддів.

«Ми бачимо, що реформа фактично закінчується тим, що легалізує старих суддів-корупціонерів. 80% негативних висновків Ради доброчесності були відкинуті. В кращому випадку, ми матимемо половину Верховного суду, який не може пояснити власні статки», — зазначив голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

За словами керівника відділу адвокації «Реанімаційного пакету реформ» Вадима Міського, також є обґрунтовані висновки щодо суддів, які приймали рішення щодо учасників Євромайдану.

«Рішення 23 суддів з цього списку, на які не звернула увагу Вища кваліфікаційна комісія суддів, були скасовані Європейським судом з прав людини і вони все ще претендують на те, щоб бути в Верховному суді», — зазначив він.

Міський також зазначив, що Україна є лідером з оскаржень в Європейському суді з прав людини: «Ні в якій країні Європи не оскаржують рішення національних судів у ЄСПЛ. Те, що ці 23 суддів продовжують брати участь в конкурсі, і ВККС на них не зважає, це страшно. Громадяни і далі не будуть довіряти судам».

Нагадаємо, 26 травня завершився фінальний етап конкурсу з відбору кандидатів до Верховного суду України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За крок до суддівських мантій: найодіозніші кандидати до Верховного суду .

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: