26 травня завершується фінальний етап конкурсу з відбору кандидатів до Верховного суду України (ВСУ) — співбесіди. Разом з результатами психологічного тесту сума балів за результатами співбесіди може складати до 790 балів з 1000.

26 травня завершується фінальний етап конкурсу з відбору кандидатів до Верховного суду України (ВСУ) — співбесіди. Разом з результатами психологічного тесту сума балів за результатами співбесіди може складати до 790 балів з 1000.

Співбесіду вже пройшли понад триста кандидатів

Кожен третій отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності (ГРД), яка перевіряла службові дос’є кандидатів та їх майнові декларації. 

Лише ⅕ з ветованих кандидатів - автоматично вибули з конкурсу

Рішення щодо решти 92-х заветованих кандидатів ухвалюватиме на ЗАКРИТОМУ засіданні Вища кваліфікаційна комісія, яка може подолати вето ГРД двома третинами голосів на ТАЄМНОМУ голосуванні.

 ТАРАС ШЕВЧЕНКО, директор Центру демократії та верховенства права

«Вища кваліфікаційна коміся лише в 20% випадків одразу погодилась з думкою Громадської ради доброчесності. Це надзвичайно мала цифра, і, більше того, ми бачимо, що це, як правило, не найбільш одіозні кандидати. Можливо, спрацьовує те, що ВККС хоче розглядати ці питання на пленарному засіданні, де будуть всі члени комісії. Можливо, їм незручно одразу відмовляти своїм колегам-суддям, з якими вони працювали, яких вони знають. І не факт, що це одразу свідчить про повну “зраду”. Але багато сумнівів і багато підозр — закрадається»

 ГАЛИНА ЧИЖИК, співкоординатор Громадської ради доброчесності

Я вважаю, що жоден [кандидат] з негативним висновком не повинен потрапити до Верховного суду. І якщо для цього комісії треба буде призначити не 120 суддів, а 65, щонайменше, як того вимагає закон - то вона повинна це зробити. Тому що в очах суспільства недоброчесний кандидат, який став суддею Верховного суду, означатиме, що судова реформа провалилася

АНТИРЕЙТИНГ КАНДИДАТІВ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(за версією Руху «Чесно»)

 Ярослав Романюк

Нині чинний Голова Верховного суду України. Під час Євромайдану виступив з підтримкою диктаторських «законів 16 січня»

 Павло Вовк

Голова Окружного адмінсуду Києва. Підозрюється в політичних зв’язках з Олександром Грановським, народним депутатом від БПП, якого називають нагласним «куратором» президента Порошенка в парламенті та судах.

 Сергій Слинько

Cуддя Вищого спеціалізованого суду, був суддею у справі Юрія Луценка, яку Рада Європи визнала політичною. Toyota Land Cruiser і Nissan Qashqai записані на жінку, яка не вказала жодних доходів в декларації.

 Сергій Станік

Cуддя Київського апеляційного господарського суду. Син мінстра юстиції часів Кучми Сюзанни Станік. Не вказав в декларації жодної автівки, хоча їздить на BMW, Porsche Cayenne, Land Rover і Mercedes.

Сергій Бондар

Cуддя Вищого господарського суду. 2005 року під час розгляду справи щодо приватизації Нікопольського заводу феросплавів діяв в інтересах тодішньої прем’єрки Юлії Тимошенко. Має 9 квартир і 3 будинки загальною площею в 1300 квадратних метрів.

 Анатолій Ємець

Cуддя Верховного суду України. Двічі вирок у справі, яку він вів, був визнаний несправедливим в Європейському суді з прав людини. В декларації оцінив свій елітний будинок площею майже 500 метрів в 900 тисяч гривень. На порталі з продажу нерухомості він оцінений в 11 мільйонів.

 Валентина Сімоненко

Голова Ради суддів України. Під час Євромайдану ігнорувала звернення громадських організацій щодо суддівського свавілля. Сестра працює на керівній посаді в адміністрації окупованого Севастополя. Сама Сімоненко неодноразово відвідувала півострів після окупації. Має дві квартири і земельну ділянку в Севастополі, а також землю і нерухомість в Російській Федерації.

Поділитись: