Під знаком коронавірусу. Як світ проводжав бентежний 2020 рік (ФОТО)

2020 рік, який ознаменувався пандемією коронавірусу, нарешті добіг кінця. Першими новий, 2021 рік зустріли мешканці Кірибаті — острівної держави в західній частині Тихого океану, останніми — жителі острова Самоа. У більшості країн, якщо порівняти з минулим роком, через карантин святкування значно обмежили. Але без феєрверків і веселощів усе одно не минулося.
Одними з перших 2021 рік зустріли жителі Австралії. Традиційне феєрверк-шоу в Сіднеї відбулося, але через обмеження на набережній міста люди, як зазвичай, не зібралися. Більшість сіднейців спостерігали за видовищем із дому — там нинішні карантинні правила дозволяють зібрання до п’яти людей.
А от у сусідній Новій Зеландії Новий рік святкували як зазвичай. Завдяки жорстким карантинним обмеженням і закриттю кордонів країна практично повністю поборола коронавірус, і тому влада вирішила не обмежувати святкування.

Нова Зеландія — один із нечисленних винятків святкування Нового року. Так, у Туреччині з 31 грудня триває жорсткий чотириденний локдаун; у великих містах Індії для уникнення скупчень людей ввели комендантську годину; у Японії скасували традиційний новорічний захід за участі імператора.

Коронавірус позначився й на новорічних святкуваннях у Європі. У Німеччині в цей час триває локдаун, Франція залучила приблизно 100 тисяч правоохоронців для стеження за дотриманням карантину, Італія запровадила комендантську годину, у Нідерландах традиційний відлік до Нового року проводили за зачиненими дверима на футбольному стадіоні в Амстердамі.



У Великій Британії, де в середині грудня почав стрімко поширюватися новий штам коронавірусу, у деяких регіонах запровадили суворі обмеження, які тривали й на Новий рік. І водночас о 23:00 31 грудня за місцевим часом офіційно відбувся вихід країни з ЄС, який відзначили боєм курантів Біґ-Бена. Brexit відбувся — тепер уже остаточно і без перехідних періодів.
Не оминули обмеження і США, які найбільше, порівнюючи з іншими країнами, постраждали від пандемії COVID-19. Площу Таймс-сквер у Нью-Йорку, де традиційно відбуваються найбільш масові святкування, відкрили для нечисленного кола медичних, соціальних та інших працівників. Низка міст, як-от Сан-Франциско та Лас-Вегас, відмовилися від феєрверк-шоу.

Традиційне світлове шоу з нагоди Нового року не відбулося й у столиці Китаю Пекіні. По всій країні на Новий рік запровадили обмеження. Утім, був і дивний (здавалося б) виняток — місто Ухань, звідки, як вважається, і поширився коронавірус. Там у центрі зібралися тисячі людей; дехто говорив, що остерігається коронавірусу, але особливо через нього не хвилювався.
За 2020 рік коронавірусну хворобу виявили більше ніж у 81 мільйона людей. Понад 1,8 мільйона з них стали її жертвами. Північна Корея — одна з небагатьох країн, яка офіційно не повідомила про жоден випадок COVID-19. Там про нього нагадували хіба захисні маски на обличчях людей у центрі Пхеньяна.
- Поділитися: