Одною з причин було те, що принаймні 8 з 12 ідентифікованих членів осередку не мали відомих поліції зв'язків з угрупованням «Ісламська держава».

Ісламісти готували теракти в Іспанії, що сталися 17 серпня, протягом 6 місяців, не викликаючи жодних підозр.

Про це заявив глава каталанської поліції Хосеп Луіс Траперо, повідомляє El Mundo.

«Члени ісламістського осередку, які здійснили напади в Барселоні і Камбрілсі, збиралися і планували атаки протягом шести місяців у будинку в Альканарі (муніципалітет в Іспанії, входить у провінцію Таррагона в складі автономного округу Каталонія — ред.) не викликаючи підозр», — сказав він.

Протягом цього часу місцева поліція не починала ніяких розслідувань щодо них і не отримувала повідомлень від місцевих жителів про пересування в будівлі, де збиралися терористи.

Одною з причин бездіяльності було те, що принаймні 8 з 12 ідентифікованих членів осередку не мали відомих поліції зв'язків з угрупованням «Ісламська держава».

Також зауважується, що завдяки секретності терористи змогли накопичити велику кількість бутану і пропанового газу, балони з яким виявлені в будинку.

Нагадаємо, у четвер 17 серпня в Іспанії відбулася серія терористичних атак.

Спочатку на бульварі Рамбла в центрі Барселони вантажівка в’їхала в натовп. Поліція визнала наїзд у центрі Барселони терактом. За останніми даними, унаслідок серії атак загинули 15 та постраждали 100 людей  представників 34 національностей, українців серед них немає.

Згодом у курортному місті Камбрільс у Каталонії під час спецоперації застрелили 5 підозрюваних під час спроби вчинити теракт. За даними поліції восьмеро людей постраждали.

Відповідальність взяла на себе «Ісламська держава».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖАтаки в Іспанії: що відомо про теракти.

Автомобіль як зброя: нова тактика терактів в Європі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: