УКРАЇНА

Підкомітет ООН не може бути допущений до режимних об’єктів СБУ – Тандіт

УКРАЇНА/Підкомітет ООН не може бути допущений до режимних об’єктів СБУ – Тандіт
Зберегти
Вигляд

Представники підкомітету ООН з запобігання катувань не можуть бути допущені до режимних об’єктів СБУ, які підпадають під дію закону про державну таємницю.

Про це в ефірі Громадського сказав Юрій Тандіт, радник голови СБУ.

 «Є об’єкти, які підпадають під дію закону про державну таємницю. Якщо порівнювати з такими ж об’єктами за кордоном, то там діють такі ж закони. Наприклад, Гуантанамо. У мене є документи, які були підписані місією ООН, які говорять, що є приміщення СБУ, які не можуть вважатися такими, в яких утримуються люди, що позбавлені волі», – сказав радник голови СБУ.

«СБУ діє в рамках діючого законодавства. Є багато домовленостей. І та зустріч, на якій я був, з Іваном Шимоновичем і делегацією ООН вона підтвердила те, що є взаєморозуміння. Ми домовилися, що буде створена робоча група з співробітниками місії ООН і представниками СБУ», – сказав Тандіт.

«Для нас дуже важливо, щоб ми діяли в рамках закону. Ми не можемо допускати іноземців до певних об’єктів. Ті об’єкти, про які йде мова, прописані в домовленостях та інструкціях. Наші підрозділи – це режимні об’єкти. Ми не можемо допускати іноземців на територію цих об’єктів, не всіх взичайно, а тих, які не узгоджені документами. Співробітники, які допускають іноземних громадян на такі об’єкти будуть нести кримінальну відповідальність», – сказав радник голови СБУ.

Він запевнив, що у приміщеннях СБУ у Маріуполі та Краматорську немає незаконно утримуваних осіб.

«У Краматорську і Маріуполі немає незаконно утримуваних осіб. Ми неможемо допустити у деякі місця будь-кого. Є робота, яку наші співробітники проводять в рамках АТО. Більше 600 людей були опитані (підкомітетом ООН – ред.) і ми давали таку можливість», – сказав Тандіт.

Раніше ООН звинуватила СБУ в систематичних катуваннях.

Нагадаємо, місія підкомітету ООН з попередження катувань 25 травня вирішила достроково припинити свій візит в Україну. Делегація дійшла висновку, що візит, який почався 19 травня і мав завершитися 26 травня, «був скомпрометований настільки», що не може бути продовжений.

У Мінюсті України повідомили, що СБУ не допустила місію у свої управління в Маріуполі й Краматорську Донецької області через присутність у її складі росіянина.

Голова СБУ Василь Грицак пояснив, іноземні спостерігачі не повинні заходити в районні підрозділи СБУ в зоні АТО, оскільки там міститься зброя і засекречена апаратура, а в'язні там не утримуються.

У коментарі Громадському керівник Секретаріату уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко розповів, що відповідно до Конвенції проти катувань СБУ повинна була допустити місію ООН до будь-якого місця.

Керівник експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов в ефірі Громадського зазначив, що недопуск підкомітету ООН загрожує Україні міжнародним скандалом.

Пов`язані новини