Підконтрольні РФ суди в Криму за місяць винесли 13 вироків за ухилення від служби у російській армії ㅡ правозахисники
Підконтрольні Росії суди в анексованому Криму з початку 2021 року винесли 13 вироків кримчанам за ухилення від служби в армії РФ.
Про це заявив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов в ефірі «Радіо Крим.Реалії».
За його словами, у січні за ухилення від служби в збройних силах Росії 13 кримінальних справ передали до судів. Також так звані суди винесли 13 вироків, останній з них оголосили 29 січня.
«Для порівняння, на початку 2020 року, який сам по собі був досить серйозним за кількістю винесених вироків і переданих до суду справ, в січні було передано три кримінальні справи», ㅡ заявив Сєдов.
За інформацією Кримської правозахисної групи, за весь 2020 рік за ухилення кримчанами від служби в армії Росії зафіксували 81 кримінальне провадження та передали ці справи на розгляд у так звані суди в анексованому Криму.
Всього ж у Криму порушили 163 кримінальні справи щодо відмови служити у російських військах.
Як відбувається призов кримчан?
Від початку окупації Росія провела вже 12 призовних кампаній та незаконно залучила до лав своєї армії понад 28 тисяч жителів анексованого Криму.
Призовні кампанії у Криму не зупиняли навіть через пандемію коронавірусу. У РФ вирішили відправляти призовників на двотижневий карантин та пообіцяли знарядити безкоштовними масками та антисептиками.
Однак, стаття 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни проголошує, що «окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах».
До того ж в МЗС України наголошують, що проводити військово-пропагандистські заходи в умовах епідемії також є порушенням міжнародного законодавства.
Чому кримчани йдуть служити до російської армії, і що можна зробити, якщо вам в Криму принесли повістку від російського військкомату ㅡ можна прочитати в нашому інтерв'ю з кримськими правозахисниками.
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».
- Поділитися: