ENRU

Підозрюваному у злочинах проти Майдану екс-працівнику МВС Поготову призначили домашній арешт

Ab80af9b8686fbb78
Фото: Богдан Хворостяний/Громадське

Печерський районний суд призначив нічний домашній арешт екс-працівнику МВС Сергію Поготову, якого підозрюють у закупівлі гранат для розгону Майдану у січні-лютому 2014 року.

Відповідне рішення ухвалив суддя Віталій Писанець, передає кореспондент Громадського.

Крім того, суд зобов'язав підозрюваного здати паспорти для виїзду за кордон.

За даними слідства, з Поготов 24.01.2014 по 18.02.2014 реалізовував спільні злочинні наміри з екс-міністром внутрішніх справ Олександром Захарченком та заступником міністра Віктором Ратушняком і перевищив владу та службові повноваження.

«Це виразилося у ініціюванні озброєння підрозділів МВС забороненими для застосування спеціальними засобами виробництва Російської Федерації підсиленої дії. Це були світлошумові гранати, ручні гранати подразнюючої дії, ручні подразнюючі гранати підвищеної потужності», — заявив прокурор Денис Іванов.

Надалі ці спецзасоби були застосовані проти протестувальників на Майдані Незалежності, на вулицях Інститутській, Грушевського та Маріїнському парку. За словами прокурорів, спецзасоби видавались працівникам «Беркуту» на підставі рапортів Поготова.

«Поготов також пособництві і перевищенні влади та службових повноважень, які спричинили тяжкі тілесні ушкодження та навмисні вбивства, вчинені працівниками органів внутрішніх справ. У результаті цього заподіяно смерть одній особі, тяжкі тілесні ушкодження — 17 особам, середньої тяжкості — 22 особам, легкі — 45 особам», — зазначив Іванов.

Прокурори клопотали про обрання виключного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Поготов підозру відкидає.

«Зазначених злочинів я не вчиняв і до них не маю жодного відношення. На той момент я виконував свої обов'язки відповідно до процесуальних положень і посадових інструкцій. Винним себе не вважаю», — заявив Сергій Поготов.

Як відомо, Поготов у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. Наразі Поготов — керівник групи охоронної діяльності НАК «Нафтогаз».

З органів внутрішніх справ Поготов звільнений на підставі хвороби 2 квітня 2014 року. Підозрюваний заявив, що має інвалідність третьої групи.

У ГПУ заявили про тиск з боку МВС на слідство у справі Майдану.

Аваков про підозрюваних поліцейських у справі Майдану заявив, що звинувачення розсиплеться в суді.

Заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, який був на суді 29 вересня, захищав підозрюваних у координації та заохоченні спецпідрозділів під час розгону Майдану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram