За повідомленям поліції, підозрюється уродженець Узбекистану Абдулгадір Машаріпов

Турецька поліція назвала головного підозрюваного у новорічному теракту в Стамбулі, який вбив 39 осіб. За її повідомленням, це уродженець Узбекистану Абдулгадір Машаріпов, передає Daily Sabbah.

Наразі слідство встановлює минуле підозрюваного, також відомого як Абу Мухаммед Хорасан, а саме — коли він приєднався до «Ісламської держави».

Наразі розслідування встановило перебіг атаки на нічний клуб.

Всього атака зайняла 7 хвилин. Як зазначають очевидці, яким вдалося вижити, терорист добивав пострілом у голову поранених, що впали на підлогу.

Він змінив 6 магазинів до автомату і витратив 180 набоїв, розстрілюючи відвідувачів нічного клубу.

Після стрілянини він пішов до кухні, де залишався протягом 13 хвилин перед тим як змінити одяг і втекти з місця події. Він також прибрав відбитки пальців зі зброї.

На вулиці терорист взяв таксі і поїхав до сусіднього району міста, але не заплатив водію, оскільки не мав грошей.

Поліція знайшла 500 лір у кишені залишеного плаща. Терорист забув забрати гроші, коли перевдягався.

Як зазначає Olay, саме завдяки таксисту вдалося встановити особу терориста. Камера спостереження відслідкувала шлях зловмисника від нічного клубу до таксі, водія якого згодом знайшла поліція.

Відомо, що Машаріпов приїхав до Стамбулу з Коньї. Він народився у 1988 році і знає турецьку, арабську та російську мову.

Раніше у скоєнні теракту підозрювався громадянин Киргизстану.

У Туреччині були затримані 40 осіб за підозрою в організації стрілянини в нічному клубі Стамбула 1 січня. Серед них — кілька вихідців з Дагестану.

Нагадаємо, у новорічну ніч в турецькому Стамбулі було скоєно збройний напад на нічний клуб Reina, в результаті якого 39 осіб загинули.  

Відповідальність за теракт в нічному клубі Стамбула взяло угруповання «Ісламська держава».

Поділитись: