Підозрюваний Сергій Дубінський, якого Спільна слідча група назвала одним з головних підозрюваних у справі про катастрофу збитого в 2014 році над Донбасом «Боїнга» рейсу МН17, заперечує свою причетність до злочину і відмовляється співпрацювати зі слідством.

Про це він заявив російській службі ВВС.

Всі звинувачення на свою адресу Дубінський назвав «маячнею».

«Будь-яка людина, яка має стосунок до армії, вам скаже, що начальник контррозвідки, який відповідає за транспортування, а тим більше бойове застосування [комплексу «Бук»] — це з області навіть не фантастики. Це у Кащенко», — заявив Дубінський.

Він стверджує, що 17 липня 2014 року перебував у Донецьку, а не поблизу місця падіння літака, як вважає слідство.

«16 червня був в Степанівці, повернувся в Донецьк о 6:30 ранку 17 липня і нікуди не виїжджав до початку боїв за Шахтарськ 27 липня», — сказав Дубінський.

«Я навіть не виїздив на місце аварії, мені в кабінет привезли ввечері 3 з 4 основних «чорних ящиків», які були потім не розкриваючи відправлені Бородаю (російський політтехнолог Олександр Бородай, перший очільник так званої «ДНР» — ред.). Будь я лиходієм — мав усі можливості їх знищити або привести в непридатність», — сказав він.

За словами Дубінського у період, коли був збитий «Боїнг», він нібито користувався українським мобільним зв’язком.

«Нехай запитають білінг і побачать, що в районах на схід від Донецька я не був з 5:00 17 липня до ранку 27 липня», — сказав він.

Також Дубінський заявив, що Олег Пулатов і Леонід Харченко також непричетні до катастрофи.

«І Пулатов, і Харченко мої підлеглі, плюс досить відомі фігури в «ДНР». Повторюю: ні я, ні мої підлеглі ніякого відношення до збитого МН-17 не маємо. Особисто я і відомі мені люди ні від кого не одержували і нікому не передавали жодних наказів про ураження повітряних цілей 17 липня. Відповідно, я не знаю, хто і кому міг віддати подібний наказ», — сказав він.

За його словами, віддавати чи передавати такі накази не є компетенцією начальника контррозвідки.

«Бук» був нібито з 53 бригади ЗС РФ. Виходить, начальник контррозвідки невизнаної республіки командує ще і ВС РФ», — заявив він.

На запитання, чи готовий Дубінський зустрітись з представниками спільної слідчої групи і свідчити у справі, він заявив що «не бачить сенсу».

Нагадаємо, 19 червня офіційне слідство назвало 4 підозрюваних у збитті МН17.

Раніше ініціативна група розслідувачів Bellingcat оприлюднилаімена тих, хто може бути прямо або побічно причетний до збиття літака рейсу МН17 на Донбасі у 2014-му році. Серед них були названі офіційним слідством особи:

  • Ігор Гіркін — відставний офіцер Збройних сил, який у 2014 році був одним з ключових ватажків бойовиків на Донбасі й тісно співпрацював з відповідальними за пересування «Бука» на окупованій території;
  • генерал-майор Сергій Дубінський — просив доставити «Бук» для протидії української авіації та координував пересування ракетного комплексу 17 червня в день катастрофи MH17 та повернення його в РФ. Крім того, саме Дубінський розпорядився забезпечити охорону «Бука» на точці запуску в районі Сніжного.
  • заступник Дубінського Олег Пулатов — колишній підполковник Збройних сил Росії, ймовірно, причетний до охорони установки «Бук» на місці запуску установки.
  • Леонід Харченко — командир «розвідувального батальйону» так званої розвідки «ДНР», причетний до охорони установки «Бук» в районі місця запуску та, можливо, координував транспортування «Бука» з Донецька до місця пуску і подальше повернення «Бука» в Росію.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Поділитись: