Печерський суд взяв під варту до 12 липня Михайла Сігіду — підозрюваного в організації вбивства Віталія Олешка «Сармата». Втім, за підозрою в іншій кримінальній справі — розбійного нападу у Маріуполі 2014 року.

Про це йдеться у стрімі побратимів «Сармата».

За даними слідства 28 липня 2014 року Михайло Сігіда разом з двома іншими особами напали на потерпілого Шпортка, намагалися витягти його з автівки, пошкодивши її та заволоділи 10 тисячами доларів потерпілого й іншим майном. Факт злочину підтверджено показами свідків, самого потерпілого та речовими доказами.

Сторона обвинувачення наголошувала на ризиках втечі Сігіди, тиску на суд, знищенню речових доказів, відсутності міцних соціальних зв’язків, зокрема постійного місця проживання.

Адвокат підозрюваного наголошував на поганому самопочутті підзахисного і заперечував обгрунтованість ризиків.

Сам Сігіда наголосив, що знав про дане кримінальне провадження раніше, допитувався у ньому і попри це не збирався тікати, як не збирається і зараз. Також він додав, що носить електронний браслет. Клопотання прокурора просив відхилити.

Суд взяв під варту Сігіду на місяць.

Нагадаємо, 7 червня стало відомо, що суддя Печерського суду Вовк змінив міру запобіжного заходу Сігіді у справі вбивства “Сармата”на домашній арешт. Того ж дня побратими Віталія Олешка прийшли до суду вимагати зміни рішення. Суддя обіцяв вирішити це питання та наголосив на тому, що прокуратура готує нове клопотання до суду. Кілька днів суд не міг розглянути клопотання через відвід судді та неявку підозрюваного.

Нагадаємо:

  • Михайла Сігіду затримали на початку вересня минулого року. За даними слідства, саме він організовував та координував дії ймовірних виконавців злочину надавав їм зброю, гроші автомобіль на якому підозрювані у вбивстві приїхали вбивати Віталія Олешка. Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто», у якому, за інформацією побратимів Олешка, дуже часто помічали самого Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова з яким у «Сармата» був конфлікт. Віталій звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, йому «Сармат» закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.
  • Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео на якому підозрюваний Сігіда у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького). Утім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали і його провину потрібно ще довести.
  • 16 грудня 2018 року поліція затримала ймовірного замовника вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський. Євген Бродський, за даними слідства, є підозрюваним організатором вбивства, який фінансував злочин. Зокрема в розмовах інших фігурантів злочину мова йде про 1000$. Сам Бродський свою провину заперечує.
  • 8 лютого у Львові поліція затримала ще одного фігуранта справи «Сармата» Віктора Власюка, який, за даними слідства, є лідером злочинного угруповання Дніпра, колишній «торнадівець». Наразі він вже відбуває покарання за стрілянину травня 2013, наприкінці березня йому оголосили підозру у справі «Сармата».
  • Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.
  • В об'єднаній справі фігурують 11 осіб: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі. Але підозра Зеленкіну, Мовчану, Смірнову та Кузнєцову оголошена лише за 187 статтею ККУ — розбійний напад.
  • Підозрюваних виконавців вбивства затримали 31 липня у день скоєння злочину (Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимеренков). Наприкінці серпня Артем Матюшин два викривальні покази на ймовірного організатора вбивства Михайла Сігіду.
  • Особу, яка мала особисту неприязнь до Олешка та замовила його вбивство, наразі слідство не встановило.
Поділитись: