Суд залишив на два місяці під вартою підозрюваного у державній зраді генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова та додав йому підозру за статтею про незаконне зберігання зброї.

Про це hromadske повідомив адвокат підозрюваного Георгій Тігішвілі. 

Під час обшуків у його підзахисного нібито знайшли патрони 9x19, однак, за словами адвоката, він бойовий офіцер, мав службову та нагородну зброю і законне право на її зберігання.

Крім того, під час обшуку у Шайтанова знайшли пошкоджений тримач для сімкарт з яких він нібито контактував з агентом СБУ — Іваном Лукашевичем (раніше названий, як Новіков), надаючи йому завдання, зокрема щодо ліквідації Адама Осмаєва. Зокрема, за даними слідства, з 2019 року він передавав Російській Федерації певну секретну інформацію, а також координував організацію замаху на вбивство Осмаєва. 

Водночас, адвокат Тігішвілі наголосив на тому, що слідство не довело факт передачі Шайтановим секретної інформації, а названий правоохоронцями теракт є замахом на вбивство, яке, за його словами, організовував безпосередньо Лукашевич.

Раніше у коментарі hromadske Шайтанов пояснив, що з Єгоровим були знайомі усі в СБУ, а особливих стосунків він не мав з ним. Щодо Лукашевича теж пояснив, що служив з ним. А також Шайтанов через адвоката передавав нам свою позицію, зазначивши, що «коли треба було бути в строю, а мало хто хотів, я був в строю і виконував свій обов’язок. А зараз мене хочуть прибрати». За словами захисту, сам підозрюваний не визнає своєї провини та вважає цю справу підставою.

Суд задовольнив клопотання прокурора і ще на два місяці продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак, за словами адвоката підозрюваного, справа може піти до суду у вересні.

Раніше суд до жовтня продовжив досудове розслідування у справі Валерія Шайтанова. 

14 травня у Службі безпеки України заявили, що контррозвідка затримала завербованого Федеральною службою безпеки Росії генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова за підозрою у державній зраді та вчиненні терактів. Зокрема у спецслужбі вважають, що він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. За інформацією слідства, викрити Шайтанова вдалося завдяки їхнього агента — Івана Лукашевича, який нібито співпрацював з Шайтановим, передаючи інформацію правоохоронцям.

Зазначається, що Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБУ, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ — підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.

Валерій Шайтанов — генерал-майор СБУ. У березні 2008 був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 18 лютого 2014 року керував штурмовою групою, яка захопила Будинок профспілок у Києві під час Революції Гідності. У квітні 2014-го у складі підрозділу «Альфа» вів перемовини з керівником терористичного формування «Восток» Олександром Ходаковським. У серпні 2015 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, восени — керував групою, яка затримувала у Дніпрі заступника голови Дніпропетровської ОДА, голову партії «УКРОП» Геннадія Корбана.

За інформацією СБУ, полковник ФСБ Ігор Єгоров до 2014 року регулярно відвідував Україну для участі у заходах міжвідомчої взаємодії ФСБ та СБУ та налагоджував контакти зі старшими офіцерами української спецслужби. Саме там він і завербував Шайтанова.

Поділитись: