У Стамбулі в резиденції Константипольського патріархату відбувається церемонія підписання Вселенським патріархом Варфоломієм томосу для України.

Томос — це указ, який визначає статус новоствореної Православної церкви України. Він визнає і проголошує її незалежність.

На церемонії у Стамбулі присутні президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, предстоятель помісної церкви митрополит Епіфаній, екс-президент Віктор Ющенко та міністр оборони Степан Полторак.

З підписанням томосу для України офіційно завершується процедура отримання церковної незалежності.

Після підписання Константинопольським патріархом церковного указу, 6 січня він передасть томос митрополиту Епіфанію. А вже 7 січня томос привезуть до Софійського собору в Києві, де його зможуть побачити всі охочі.

Раніше в Україні існувало три православних церкви: УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна церква. Дві останні офіційно не визнавала жодна православна церква, а УПЦ МП — підпорядковувавався Москві.

Однак до 1686 року Україна мала незалежність від Москви і її Київську митрополію визнавав Вселенський патріархат, складовою якого вона була.

Нині Петро Порошенко заявляє, що здобуття незалежності для Православної церкви України — це складова національної ідентичності та національної безпеки. А міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що «майже ніхто не очікував, що це відбудеться».

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: